מזרון – תחזוקה נכונה למי שאוהב לשכב על מזרון יציב

מזרונים, מזרנים

איך לדאוג למזרון שלך? איך לוודא שהוא מקבל תחזוקה נכונה? איך אפשר לדעת שמטפלים בו כראוי? בסך הכל, אם המזרון משומש למטרות נוספות מלבד שינה (קריצה, קריצה), אז לכל הפחות נרצה שיהיה בו נוח, נעים והולם לכל "המעורבים".

אינפורמציה על צורתו של מזרון

ראשית כל, אפשר לדבר על צורתו של המזרון. בוודאי חלק מאתנו מכירים שעם השנים, מזרון ישן יכול לצנוח, או לקרוס, וצורתו איננה שלמה יותר. באם אנחנו מארחים במיטתנו, בין אם את עצמנו או את אחרים – יהיה נחמד שנדע שלכל אחד יש את המקום שלו, לכל אחד נעים ונוח, וכל אחד "דרוך במקומות הנכונים", מבלי "ליפול למוקש", של איזה שקע או בליטה במזרון.

אחד הדברים שניתן לעשות כדי לעזור למזרון לשמר את צורתו, היא לשים תחתיו בסיס יציב וסולידי. לכל סוג מזרון אפשר שיהיה סוג בסיס אחר שיהיה נכון לשים תחתיו. עבור מזרון עם קפיצים, אפשר שיהיה נכון לצייד בקופסת קפיצים (box springs), בעוד שמזרוני ספוג יכולים להסתדר היטב עם פלטפורמות סולידיות. אפשר לבדוק בהסכם האחריות של היצרן ו/או היבואן, לגבי הפלטפורמה הרלוונטית להחזקת המזרון.

איך למנוע בלאי מהותי וניכר במזרון?

כדי לשמר מצב "כחדש" למזרוןכזה או אחר, ישנם מספר דברים שניתן לעשות. ראשית כל, ניתן לוודא ששני צדדי המזרון מקבלים את "כובד המשקל" של מה שהולך על המיטה הזאת. ועל כן, אפשר להפוך את המזרון מדי פעם, ולוודא שכך הדבר. ועם זאת, ישנם מקרים שגם לא צריך, וגם מתבקש שלא לעשות זאת – ועל כן ניתן לבדוק בהסכם האחריות או בדבר מה רלוונטי אחר, מהו הדין לגבי הפיכת המזרון. שכן, אם ממשיכים לשכב על אזור ספציפי מסוים במזרון, אפשר שייווצר שקע. כך שאם מחליפים את האזורים, על ידי שינוי זווית המזרון בחלל, בצורה כזו או אחרת, אפשר שזה יקל על המתח הנוצר באזור ספציפי כזה או אחר במזרוןשאפשר שיש מי שמרבה לישון בו.

בנימה דומה, אפשר להימנע מלהניח חפצים כבדים על מזרון, או לקפוץ עליו שלא לצורך. אלא אם כן זו חלק מהחוויה.