מזרן – טווח מחירים למזרן חדש?

מזרונים, מזרנים

מי שנמצא בשוק למזרן חדש, יכול להסתכל על כמה וכמה מאפיינים, כמו גם על תג המחיר ולנסות לעשות חישוב בראש. האם מזרן חדש שווה את זה? האם תג המחיר הולם יחסית לאיכות המוצר? ועבור מה בכלל צריך מזרן נתון? עבור האדם שישן, או/ו עבור זוגתו ושלל אורחיו?

מה כדאי שתדעו על מזרן?

כך או כך, עלות של מזרן חדש יכולה לנוע באופן מעניין על פני ספקטרום רחב של מחירים. סביר שאפשר למצוא מזרנים במחיר של מאות שקלים חדשים, כמה גם במחיר של עשרות אלפי שקלים חדשים. על כן, המנעד דיי רחב. על כן, השאלה יכולה להיות, בהינתן כך שלא הכי ברור מה מפריד בין מזרן למזרן, מלבד, "זה נוח ויפה", היא בעצם, איזה מזרן עדיף ובאיזה תג מחיר?

וזו שאלה מעולה. האם מזרן יקר יותר הוא גם טוב ומתאים יותר? האם מזרן זול יותר הוא אינו מתאים, ואינו שופע ואינו הולם? האם מישהו יכול לשים לב להבדל בכלל? האם ישנם מזרנים שיכולים להיות זולים ועם זאת איכותיים ותואמים?

איזה מזרן אפשר לקנות עבור מאות בודדות של שקלים חדשים?

יש שיגידו שמדובר על מזרן באיכות נמוכה, או מזרן משומש. מזרן משומש יכול להיות דווקא אופציה נהדרת, ועם זאת – כמה שנים עוד נותרו לו? האם צורתו נשמרה עם השנים? האם הוא נקי? וכן הלאה שאלות יכולות להוות אינדיקציה באם הוא מתאים.

יתרה מכך, אם שוקלים את האופציה המשומשת, אז לבדוק מה הם קורות חייו של המזרן. האם הוא נחשף לסוגים שונים של עשן? האם הוא מריח כמו עשן, אפילו במעט? אולי יש כאלה שזה משנה להם. כמו גם, האם יש לו שקעים? האם הוא יציב, ושומר על צורתו? כמה זמן סביר שיהיה ניתן לעשות בו שימוש? וכן הלאה.

איזה מזרן אפשר לקנות עבור 1,000-2,000+ ₪?

במקרה זה אפשר שיהיה מדובר על מזרן באיכות טובה, ואפילו במידה גדולה. אפשר שהוא יהיה מזרן קפיצים, או ספוג זוכר. ועם זאת, מזרן מספוג זוכר יחזיק פחות זמן מסוגים אחרים של מזרנים באיכות גבוהה. כמו גם, ככל שהמזרןגדול יותר, כך האיכות יכולה להיות נמוכה יותר. כך שאם הולכים על גודל גדול יותר, ייתכן שכדאי להתאים את רמת האיכות. מעבר לזה, יש שיגידו שמזרן בטווח המחיר הזה, יכול להחזיק משהו כמו חמש שנים. אם כי זה תלוי בסוג, במידת התחזוקה, השימוש וכיוצא בזה.